Autor: admin
Datum objave: 27.05.2017
Share


Gala – koncert zvijezda sanktpeterburškog baleta, opere i mjuzikla

ponedjeljak i utorak, 5. i 6. lipnja,HNK Zagreb

Gala – koncert zvijezda sanktpeterburškog baleta, opere i mjuzikla

http://www.hnk.hr/gala-koncert-zvijezda-sanktpeterburskog-baleta-opere-i-mjuzikla/

Gala koncert na kojemu će se predstaviti najveće zvijezde sanktpeterbuških baleta, opere i mjuzikla održat će se u ponedjeljak i utorak,  5. i 6. lipnja.

Nastavak je to kulturne suradnje između prijateljskih gradova Zagreba i Sankt Peterburga, započete u listopadu prošle godine nastupom najvećih sanktpeterburških baletnih solista u zagrebačkome HNK, čime je ujedno bila obilježena 25. godišnjica uspostave diplomatskih odnosa između naših dviju država. Suradnja se nastavlja gostovanjem našega baletnog ansambla u Sankt Peterburgu, a zatim i Gala koncertom sanktpeterburških prvaka baleta, opere i mjuzikla  na sceni zagebačkoga Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.


Program 5. lipnja

I dio.

1. Pas de deux iz baleta «Leptir (Le papillon)»

Glazba: Jacques Offenbach, Koreografija: Maria Taglioni

Izv. Solisti Marijinskog teatra: zaslužna umjetnica Russije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jekaterina Osmolkina  i laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Aleksandr Sergejev

2. Francesco Sartori i Lucio Quarantotto «Time to say goodbye»

Izv. Solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit»  Irina Mataeva i solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskog teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja Aleksandr Trofimov

3.Pas de deux iz baleta «Plamen Pariza (Flammes de Paris)»

Glazba: Boris Asafjev, Koreografija: Vasilij Vajnonen

Izv. Balerina Mihajlovskog kazališta, laureat međunarodnih natjecanja Anželina Voroncova i predsjednik Mihajlovskog kazališta, pobjednik Međunarodnog natjecanja Ivan Zajcev

4.John Kande«New York, New York»

Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Manana Gogitidze

5. Adagio «Torero i Carmen» iz baleta «Carmen-Suite»

Glazba: Rodion Šedrin – Georges Bizet, Koreografija: Alberto Alonso

Izv. Zaslužna umjetnica Udmurtske republike, laureat međunarodnog natjecanja Jelena Jevsejeva i laureat međunarodnih natjecanja, Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska», laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jurij Smekalov

 6. Boris Fomin Romansa «Dugim putem»

Izv. Solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskog teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja Aleksandr Trofimov

7. Pas de deux iz baleta «Don Quijote»

Glazba: Ludwig Minkus, Koreografija: Marius Petipa

Izv. Solisti Teatra baleta Leonid Jakobson: laureat Nagrade mladih Vlade Sankt-Peterburga Alla Bočarova i laureat međunarodnih natjecanja Аndrej Sorokin

II dio.

1. Adagio iz baleta «Chopiniana» (7. valcer)

Glazba: Frederic Chopin, Koreografija: Mihail Fokin

Izv. Solisti Teatra baleta Leonid Jakobson: laureat Nagrade mladih Vlade Sankt-Peterburga Alla Bočarova i laureat međunarodnih natjecanja Аndrej Sorokin

2. «Rastanak»

Glazba: John Powell, Koreografija: Jurij Smekalov

Izv. Zaslužna umjetnica Udmurtske republike, laureat međunarodnog natjecanja Jelena Jevsejeva i laureat međunarodnih natjecanja, Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska», laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jurij Smekalov

3. Michael Kunze i Jim Steinman «Mrkli mrak» iz mjuzikla «Ples vampira»

Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Manana Gogitidze Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Ivan Ožogin

4. Adagio iz baleta «Pepeljuga»

Glazba: Sergej Prokofjev, Koreografija: Aleksej Ratmanskij

Izv. Solisti Marijinskog teatra: zaslužna umjetnica Russije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jekaterina Osmolkina  i laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga « Zlatni Sofit» Aleksandr Sergejev

5. Georges Bizet Habanera Carmen iz opere «Carmen»

Izv. Solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit»  Irina Mataeva

6. «Without words»

Glazba: Franz Schubert, Koreografija: Nacho Duato

Izv. Balerina Mihajlovskog kazališta, laureat međunarodnih natjecanja Anželina Voroncova i predsjednik Mihajlovskog kazališta, pobjednik Međunarodnog natjecanja Ivan Zajcev

7. Nadéah «At the moment»

Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Ivan Ožogin

Program traje 1.40 sata s pauzom



Program 6. lipnja

I dio.

1. Pas de deux iz baleta «Leptir (Le papillon)»

Glazba: Jacques Offenbach, Koreografija: Maria Taglioni

Izv. Solisti Marijinskog teatra: zaslužna umjetnica Russije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jekaterina Osmolkina  i laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Aleksandr Sergejev

2. Francesco Sartori i Lucio Quarantotto «Time to say goodbye»

Izv. Solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit»  Irina Mataeva i solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskog teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja Aleksandr Trofimov

3. Adagio iz baleta «Spartak»

Glazba: Aram Hačaturjan, Koreografija: Jurij Grigorović

Izv. Solistica Marijinskog teatra, primabalerina Bavarskog baleta Marija Širinkina i prvak Marijinskog teatra, prvak Bavarskog baleta, laureat međunarodnih natjecanja Vladimir Škljarov

4. John Kander «New York, New York»

Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Manana Gogitidze

5. Adagio «Torero i Carmen» iz baleta «Carmen-Suite»

Glazba: Rodion Šedrin – Georges Bizet, Koreografija: Alberto Alonso

Izv. Zaslužna umjetnica Udmurtske republike, laureat međunarodnog natjecanja Jelena Jevsejeva i laureat međunarodnih natjecanja, Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska», laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jurij Smekalov

6. Boris Fomin Romansa «Dugim putem»

Izv. Solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskog teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja Aleksandr Trofimov

7. Pas de deux iz baleta «Don Quijote»

Glazba: Ludwig Minkus, Koreografija: Marius Petipa

Izv. Solisti Teatra baleta Leonid Jakobson: laureat Nagrade mladih Vlade Sankt-Peterburga Alla Bočarova i laureat međunarodnih natjecanja Аndrej Sorokin

II dio.

1.Adagio iz baleta «Chopiniana» (7. valcer)

Glazba: Frederic Chopin, Koreografija: Mihail Fokin

Izv. Solisti Teatra baleta Leonid Jakobson: laureat Nagrade mladih Vlade Sankt-Peterburga Alla Bočarova i laureat međunarodnih natjecanja Аndrej Sorokin

2. «Rastanak»

Glazba: John Powell, Koreografija: Jurij Smekalov

Izv. Zaslužna umjetnica Udmurtske republike, laureat međunarodnog natjecanja Jelena Jevsejeva i laureat međunarodnih natjecanja, Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska», laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jurij Smekalov

3. Michael Kunze i Jim Steinman «Mrkli mrak» iz mjuzikla «Ples vampira»

Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Manana Gogitidze Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Ivan Ožogin

4. Adagio iz baleta «Pepeljuga»

Glazba: Sergej Prokofjev, Koreografija: Aleksej Ratmanskij

Izv. Solisti Marijinskog teatra: zaslužna umjetnica Russije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit» Jekaterina Osmolkina  i laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga « Zlatni Sofit» Aleksandr Sergejev

5. Georges Bizet Habanera Carmen iz opere «Carmen»

Izv. Solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureat Više teatralne premije Sankt-Peterburga «Zlatni Sofit»  Irina Mataeva

6. Pas de deux iz baleta «Korsar»

Glazba: Riccardo Drigo, Koreografija: Marius Petipa

Izv. Solistica Marijinskog teatra, primabalerina Bavarskog baleta Marija Širinkina i prvak Marijinskog teatra, prvak Bavarskog baleta, laureat međunarodnih natjecanja Vladimir Škljarov

7. Nadéah «At the moment»

Izv. Laureat Ruske Nacionalne teatralne Premije «Zlatna Maska» Ivan Ožogin

Program traje 1.40 sata s pauzom


Partner Baleta Hrvatskoga narodnog kazališta  u Zagrebu u sezoni  2016./2017. je SBERBANK d.d.


Jekaterina  Osmolkina   

https://www.youtube.com/watch?v=2oMY8sKkAzY

Ekaterina Osmolkina & Vladimir Shklyarov - Diane & Acteon pdd

https://www.youtube.com/watch?v=Py9iuKP_bLA

Aleksandr Sergejev

Irina Mataeva

Aleksandr Trofimov

Anželina Voroncova

https://www.youtube.com/watch?v=v1jvEkyRft4

Ivan Zajcev

Manana Gogitidze

Jelena Jevsejeva

Jurij Smekalov

https://www.youtube.com/watch?v=-xXbjHV_VQs

Aleksandr Trofimov

 Alla Bočarova

https://www.youtube.com/watch?v=JfWaLmGiH34

Аndrej Sorokin

Ivan Ožogin

Marija Širinkina

https://www.youtube.com/watch?v=LZR4n7wfx3w

15-6-2013 Мария Ширинкина Вариация Жизели

https://www.youtube.com/watch?v=EXIqmOqMdk0

Vladimir Škljarov

https://www.youtube.com/watch?v=BqUKey1kuys

Vladimir Shklyarov & Viktoria Tereshina - Don Quixote 10/5/2014

https://www.youtube.com/watch?v=hFbkoTEIWHE

“Щелкунчик“. Алина Сомова и Владимир Шкляров. "Nutcracker". Alina Somova and Vladimir Shkliarov.

https://www.youtube.com/watch?v=jAzt7sxQSOk

127
Kategorije: Kazalište
Developed by LELOO. All rights reserved.