Autor: admin
Datum objave: 03.06.2018
Share


Hrvatski tamburaški savez

41. MFUTG OSIJEK, VALPOVO, NAŠICE, ĐAKOVO 31.5.-3.6.2018.

Hrvatski tamburaški savez Ribarska 1, 31000 Osijek

41. MFUTG

OSIJEK, VALPOVO, NAŠICE, ĐAKOVO

31.5.-3.6.2018.

REZULTATI

Osijek, 3. lipnja 2018.

SAŽETAK

I) Plaketa Pajo Kolarić

1. za 70 i više bodova BRONČANU PLAKETU “TAMBURA PAJE KOLARIĆA”

2. za 80 i više bodova SREBRNU PLAKETU “TAMBURA PAJE KOLARIĆA”

3. za 90 i više bodova ZLATNU PLAKETU “TAMBURA PAJE KOLARIĆA”

I.1. ORKESTAR  DIRIGENT/ICA  VOKALNI SOLIST/I  KATEGORIJA BROJ BODOVA

Tamburaški orkestar OGŠ pri OŠ Ksavera Šandora Gjalskog, Zabok

Petar Varga

Jakša Papafava, vokalni solist

A1 (mlađi tamburaški orkestri)

Tamburaški orkestar Glazbene škole Alberta Štrige Križevci

Igor Kudeljnjak

Ženski vokalni ansambl

Glazbene škole Alberta Štrige

Križevci

A1 (mlađi tamburaški orkestri)

96,5

Tamburaški orkestar KUD-a „Branimir“ Nin

Josip Bakić

Đani Maršan, vokalni solist

A1 (mlađi tamburaški orkestri)

81,5

Tamburaški orkestar OGŠ Kontesa Dora i Tamburaško društvo "Dora

Pejačević" Našice

Marina Kopri  Ivan Krajačić, klarinet

A1 (mlađi tamburaški orkestri)

92,5

Subotički tamburaški orkestar

Marijana Marki

Marija Kovač, vokalni solist

A2 (stariji tamburaški orkestri)

90

Juniorski orkestar STD "Pajo Kolarić, Osijek

Miloš Grubić

Željko Lončarić – Žec, vokalni solist

A2 (stariji tamburaški orkestri)

79

Tamburaški orkestar HPD „Rodoljub“ Virovitica

Mirna Mihalković

Tomislav Vrabac, vokalni solist; Klarinet solo:

Marina Novosel

A2 (stariji tamburaški orkestri)

90,5

Tamburaški orkestar Krste Odaka Drniš

Milka Tomić

Anita Goreta, vokalni solist

A2 (stariji tamburaški orkestri)

80

Stariji tamburaški orkestar

Tamburaškog društva "Ferdo Livadić", Samobor

Petra Vojvodić Mrvoš

Miroslav Živković, vokalni solist

A2 (stariji tamburaški orkestri)

95,5

Tamburaški orkestar KUU „Zvon“

župne zajednice Mala Subotica

Valentino Škvorc

Ženska vokalna skupina

Stridonne, Štrigova Voditeljica:

Nora Nemec

A2 (stariji tamburaški orkestri)

92

Tamburaški orkestar Tamburaškog društva "Gaj" Zagreb

Krešimir Račić

Magdalena Bačanek

A2 (stariji tamburaški orkestri)

94

Združeni tamburaški orkestar KD

Vipavski tamburaši in GD Tamburjaši, Vipava

Mojca Lavrenčič i

Polona Praček

Polona Praček, solo brač

B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)

98

Tamburaški orkestar Misericordia Šurmanci

Davor Markota

Darija Ramljak, vokalni solist

B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)

78

Tamburaški orkestar KUD-a „Dragutin Domjanić“-Adamovec

Nenad Dan Kozig

Zdravko Beštak, vokalni solist

B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)

74

Tamburaški orkestar KUD-a Kašina 

Vice Zirdum

Vid Šarkanj,vokalni solist

B2 (stariji komornitamburaški orkestri)

90

Tamburaški orkestar Općine Semeljci

 Davor Kelić

Marija Radonić, vokalni solist

B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)

99

Tamburaški orkestar Janko Stjepušin

Martinska Ves

Ivan Kleković

Ivan Ščrbak i Sara Celić, vokalni solisti;

gajde: Marko Majić i Tomislav Gec, violine: Luka Mustapić i

Inga Potnar

B2 (stariji komorni tamburaškiorkestri)

75,5

Tamburaški kvartet Umjetničke akademije u Osijeku

Tihomir Ranogajec

Mia Elezović, solo klavir

C2 (stariji kvartet)

93

Subotički tamburaški kvartet

Stipan Jaramazović

Nikola Teskera, solo čelo

C2 (stariji kvartet)

88

PRAIZVEDBE na 41. MFUTG -u:

1. Ivan Božičević: FILOZOF NA LJETOVANJU

2. Tihomir Ranogajec: PANONSKI VALCER

3. Ivan Balić: RONDO

4. Vice Zirdum: SVIJET BUDUĆNOSTI

5. Nenad Dan Kozig: PRELUDIJ I MEDITACIJA

6. Marko Bertić: SPRING WALTZ

7. Josip Magdić: PRELUDIO SENTIMENTALE ZA TAMB. ORK. OP. 257

8. Vlado Čatić: SLAVONSKI PLETER

9. Siniša Leopold: MARTINSKA FOLKLORNA RAPSODIJA

I.2.  Zlatna plaketa “Tambura Paje Kolarića – s najvećom pohvalom” orkestru s najviše osvojenih bodova na 41. MFUTG

Tamburaški orkestar Općine Semeljci

I.3.  Zlatna plaketa “Tambura Paje Kolarića – s velikom pohvalom” orkestru s najviše osvojenih bodova u kategoriji tamburaških orkestara na 41. MFUTG

Združeni tamburaški orkestar KD Vipavski tamburaši in GD Tamburjaši, Vipava

I.4 Zlatna plaketa “Tambura Paje Kolarića – s velikom pohvalom” orkestru s najviše osvojenih bodova u kategoriji komornih tamburaških orkestara na 41. MFUTG

Tamburaški orkestar Općine Semeljci

II) Plaketa Josip Andrić

HRVATSKO DRUŠTVO SKLADATELJA dodjeljuje PLAKETU dr. JOSIP ANDRIĆ tamburaškom orkestru za NAJBOLJU PRAIZVEDBU koncertne skladbe.

Tamburaški orkestar Tamburaškog društva "Gaj" Zagreb za izvedbu skladbe Filozof na ljetovanju

III) najuspješnijem dirigentu PLAKETA „ ZLATNA DIRIGENTSKA PALICA 41. MFUTG a“

Davor Kelić

IV) za najbolju vokalnu izvedbu skladbe PLAKETA „ZLATNI GLAS 41. MFUTG a“

Ženska vokalna skupina Stridonne, Štrigova

V) za najbolje interpretiranu instrumentalnu skladbu PLAKETA „ZLATNA IZVEDBA 41. MFUTG a“

Tamburaški orkestar Općine Semeljci za izvedbu skladbe Slavonski pleter

VI) PLAKETA "ZLATNA TRZALICA  41. MFUTG a " najboljem instrumentalnom solistu na Festivalu

Ivana Mačković

154
Kategorije: Glazba
Developed by LELOO. All rights reserved.