Hrvatski tamburaški savez Ribarska 1, 31000 Osijek
41. MFUTG
OSIJEK, VALPOVO, NAŠICE, ĐAKOVO
31.5.-3.6.2018.
REZULTATI
Osijek, 3. lipnja 2018.
SAŽETAK
I) Plaketa Pajo Kolarić
1. za 70 i više bodova BRONČANU PLAKETU “TAMBURA PAJE KOLARIĆA”
2. za 80 i više bodova SREBRNU PLAKETU “TAMBURA PAJE KOLARIĆA”
3. za 90 i više bodova ZLATNU PLAKETU “TAMBURA PAJE KOLARIĆA”
I.1. ORKESTAR DIRIGENT/ICA VOKALNI SOLIST/I KATEGORIJA BROJ BODOVA
Tamburaški orkestar OGŠ pri OŠ Ksavera Šandora Gjalskog, Zabok
Petar Varga
Jakša Papafava, vokalni solist
A1 (mlađi tamburaški orkestri)
Tamburaški orkestar Glazbene škole Alberta Štrige Križevci
Igor Kudeljnjak
Ženski vokalni ansambl
Glazbene škole Alberta Štrige
Križevci
A1 (mlađi tamburaški orkestri)
96,5
Tamburaški orkestar KUD-a „Branimir“ Nin
Josip Bakić
Đani Maršan, vokalni solist
A1 (mlađi tamburaški orkestri)
81,5
Tamburaški orkestar OGŠ Kontesa Dora i Tamburaško društvo "Dora
Pejačević" Našice
Marina Kopri Ivan Krajačić, klarinet
A1 (mlađi tamburaški orkestri)
92,5
Subotički tamburaški orkestar
Marijana Marki
Marija Kovač, vokalni solist
A2 (stariji tamburaški orkestri)
90
Juniorski orkestar STD "Pajo Kolarić, Osijek
Miloš Grubić
Željko Lončarić – Žec, vokalni solist
A2 (stariji tamburaški orkestri)
79
Tamburaški orkestar HPD „Rodoljub“ Virovitica
Mirna Mihalković
Tomislav Vrabac, vokalni solist; Klarinet solo:
Marina Novosel
A2 (stariji tamburaški orkestri)
90,5
Tamburaški orkestar Krste Odaka Drniš
Milka Tomić
Anita Goreta, vokalni solist
A2 (stariji tamburaški orkestri)
80
Stariji tamburaški orkestar
Tamburaškog društva "Ferdo Livadić", Samobor
Petra Vojvodić Mrvoš
Miroslav Živković, vokalni solist
A2 (stariji tamburaški orkestri)
95,5
Tamburaški orkestar KUU „Zvon“
župne zajednice Mala Subotica
Valentino Škvorc
Ženska vokalna skupina
Stridonne, Štrigova Voditeljica:
Nora Nemec
A2 (stariji tamburaški orkestri)
92
Tamburaški orkestar Tamburaškog društva "Gaj" Zagreb
Krešimir Račić
Magdalena Bačanek
A2 (stariji tamburaški orkestri)
94
Združeni tamburaški orkestar KD
Vipavski tamburaši in GD Tamburjaši, Vipava
Mojca Lavrenčič i
Polona Praček
Polona Praček, solo brač
B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)
98
Tamburaški orkestar Misericordia Šurmanci
Davor Markota
Darija Ramljak, vokalni solist
B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)
78
Tamburaški orkestar KUD-a „Dragutin Domjanić“-Adamovec
Nenad Dan Kozig
Zdravko Beštak, vokalni solist
B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)
74
Tamburaški orkestar KUD-a Kašina
Vice Zirdum
Vid Šarkanj,vokalni solist
B2 (stariji komornitamburaški orkestri)
90
Tamburaški orkestar Općine Semeljci
Davor Kelić
Marija Radonić, vokalni solist
B2 (stariji komorni tamburaški orkestri)
99
Tamburaški orkestar Janko Stjepušin
Martinska Ves
Ivan Kleković
Ivan Ščrbak i Sara Celić, vokalni solisti;
gajde: Marko Majić i Tomislav Gec, violine: Luka Mustapić i
Inga Potnar
B2 (stariji komorni tamburaškiorkestri)
75,5
Tamburaški kvartet Umjetničke akademije u Osijeku
Tihomir Ranogajec
Mia Elezović, solo klavir
C2 (stariji kvartet)
93
Subotički tamburaški kvartet
Stipan Jaramazović
Nikola Teskera, solo čelo
C2 (stariji kvartet)
88
PRAIZVEDBE na 41. MFUTG -u:
1. Ivan Božičević: FILOZOF NA LJETOVANJU
2. Tihomir Ranogajec: PANONSKI VALCER
3. Ivan Balić: RONDO
4. Vice Zirdum: SVIJET BUDUĆNOSTI
5. Nenad Dan Kozig: PRELUDIJ I MEDITACIJA
6. Marko Bertić: SPRING WALTZ
7. Josip Magdić: PRELUDIO SENTIMENTALE ZA TAMB. ORK. OP. 257
8. Vlado Čatić: SLAVONSKI PLETER
9. Siniša Leopold: MARTINSKA FOLKLORNA RAPSODIJA
I.2. Zlatna plaketa “Tambura Paje Kolarića – s najvećom pohvalom” orkestru s najviše osvojenih bodova na 41. MFUTG
Tamburaški orkestar Općine Semeljci
I.3. Zlatna plaketa “Tambura Paje Kolarića – s velikom pohvalom” orkestru s najviše osvojenih bodova u kategoriji tamburaških orkestara na 41. MFUTG
Združeni tamburaški orkestar KD Vipavski tamburaši in GD Tamburjaši, Vipava
I.4 Zlatna plaketa “Tambura Paje Kolarića – s velikom pohvalom” orkestru s najviše osvojenih bodova u kategoriji komornih tamburaških orkestara na 41. MFUTG
Tamburaški orkestar Općine Semeljci
II) Plaketa Josip Andrić
HRVATSKO DRUŠTVO SKLADATELJA dodjeljuje PLAKETU dr. JOSIP ANDRIĆ tamburaškom orkestru za NAJBOLJU PRAIZVEDBU koncertne skladbe.
Tamburaški orkestar Tamburaškog društva "Gaj" Zagreb za izvedbu skladbe Filozof na ljetovanju
III) najuspješnijem dirigentu PLAKETA „ ZLATNA DIRIGENTSKA PALICA 41. MFUTG a“
Davor Kelić
IV) za najbolju vokalnu izvedbu skladbe PLAKETA „ZLATNI GLAS 41. MFUTG a“
Ženska vokalna skupina Stridonne, Štrigova
V) za najbolje interpretiranu instrumentalnu skladbu PLAKETA „ZLATNA IZVEDBA 41. MFUTG a“
Tamburaški orkestar Općine Semeljci za izvedbu skladbe Slavonski pleter
VI) PLAKETA "ZLATNA TRZALICA 41. MFUTG a " najboljem instrumentalnom solistu na Festivalu
Ivana Mačković